Widzisz wiadomości wyszukane dla zapytania: Dolnośląska policja

Temat: [Wrocław] Przebudowa Placu Grunwaldzkiego
Widok z lotu ptaka - 27 kwietnia

foto: http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl

Temat: Rekrutacja do służby w Policji w 2007 roku
Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu ogłasza rozpoczęcie procedury rekrutacji kandydatów do służby w dolnośląskiej policji. Termin realizacji przyjęć pierwszych 100 kandydatów do służby określono na dzień 2 kwietnia 2007 roku. Kolejne terminy przyjęć kandydatów do służby w Policji przewidziano na dni:

• 23 lipca 2007 r.
• 19 listopada 2007 r.

Wszelkie informacje o doborze można znaleźć na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu w dziale "Praca w Policji", Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w dziale "Wydział Kadr -Informacja dla kandydatów" na stronie : www.dolnoslaska.policja.gov.pl.

nadkom. Iwona Leszczyńska-Bartkowiak
Oficer prasowy KPP w Zgorzelcu

Temat: [Wrocław] Wandalizm w mieście
KWP we Wroclawiu


Zdemolowali autobus

Policjanci z Wrocławia zatrzymali 4 nietrzeźwych mężczyzn podejrzanych o zdemolowanie nocnego autobusu. Teraz grozi im kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

6 września w nocy dyżurny Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu został poinformowany, że grupa młodych mężczyzn zdemolowała autobus w centrum miasta. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce, ustalili opis sprawców i natychmiast rozpoczęli poszukiwania. W pewnej chwili zauważyli grupę mężczyzn, która zachowywała się bardzo głośno. Podczas kontroli okazało się, że są to osoby odpowiadające rysopisom sprawców zniszczenia autobusu. Zatrzymani zostali 4 mieszkańcy Wrocławia w wieku 19-23 lat. Jak ustalili funkcjonariusze oprócz wyrwania siedzeń ‼wandale” wybili także w pojeździe szybę.
Przeprowadzone badanie wykazało, że wszyscy znajdują się w stanie nietrzeźwości, każdy z nich miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Sprawcy zostali zatrzymani i przewiezieni do izby wytrzeźwień.
Za tego typu przestępstwo- zniszczenie mienia, grozi im kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

mł. asp. Magdalena Kruaze - 2008.09.08
http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/www/index.cgi?strona=2008_09_08d&numer=41Temat: WALCZ Z PIRACTWEM - BĄDŹ LEGALNY !
Policja dolnośląska, która bije rekordy w zatrzymywaniu osób rozpowszechniających nielegalne oprogramowanie, muzykę, filmy i inne chronione prawem autorskim treści, wydała poradnik dla osób które posiadają lub mają się z zamiarem posiadania nielegalnego softu.
Policja radzi aby sprawdzić swoje nośniki w domu pod katem oryginalności oraz sposoby ich weryfikacji.

Całość na:dolnoslaska.policja.gov.plTemat: Stadion na Drzymały
W tym miejscu ma stanąć nowy stadion na Maślicach - fotka z lotu ptaka - 27 kwietnia

foto: http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl

Temat: [Wrocław] Inwestycje drogowe
Przebudowa Borowskiej (odcinek: Obwodnica Śródmiejska - Nowa Akademia Medyczna) - widok z lotu ptaka

27 kwietniafoto: http://www.dolnoslaska.policja.gov.plTemat: Policja wyprzedaje swój sprzęt.
Nie wiem czy to jeszcze aktualne, ale popatrzeć można.
Dolnośląska Policja wyprzedaje swój sprzęt fotograficzny, np. Hasselblad z obiektywem za 200,-zł (Pozycja Nr 24):
http://209.85.135.104/sea...l=pl&lr=lang_pl

Godne zachowenie Policji ze Śląska, w przeciwieństwie do Policji z Pomorza, która swój sprzęt po prostu wyzłomowała!Temat: Głupota świdnickiej Policji
a pod tym linkiem jest odpowiedź badającej sprawę Komendy Wojewódzkiej Policji
http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/www/index.cgi?strona=2005_02_23b&wybierz=&numer=23&menu=
polecam zdjęcia z Izby Dziecka - tej z wstrętnymi, ciemnymi pomieszczeniami....
mam cały czas nadzieję, że "rzetelna" dziennikarka coś jednak napisze na ten temat... mam jednak świadomość, że nadzieja to coś bardzo ulotnego i złudnegoTemat: [Wrocław] Dworzec Świebodzki i otoczenie -umowa miasta i PKP
Widok na omawiane tereny z lotu ptaka:

28 marzec 2005:Foto: Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu (Klejos, Krzyc, Westend) http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/Temat: Pijacka Wrona I Tak Kiedyś Skona Vol.2
Policja publikuje zdjęcia pijanych kierowców

Dolnośląska policja publikuje w internecie zdjęcia kierowców, którzy po pijanemu spowodowali wypadki.

W czwartek na swojej stronie opublikowała zdjęcia dwóch kierowców, którzy po pijanemu spowodowali kolizję i wypadek. W jednym przypadku prokurator zdecydował się też podać do publicznej wiadomości imię i nazwisko kierowcy, który mając 0,7 promila alkoholu we krwi, uderzył fordem escortem w piaskarkę, a później w audi. Pasażerka audi została lekko ranna w głowę. Kolejny kierowca miał stłuczkę, a później uciekał przed policyjnym pościgiem. Miał 1,5 promila alkoholu we krwi. i tu zgodę na publikację zdjęcia dał prokurator - informuje dziennik.

Publikowanie zdjęć pijanych kierowców budzi jednak kontrowersje wśród prawników. "Konstytucja gwarantuje prawo do prywatności. Czasem można je ograniczyć i np. publikować zdjęcie oszusta matrymonialnego. Ale myślę, że w tym przypadku nie ma takiej potrzeby" - mówi prof. Zbigniew Hołda z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

"12 lat więzienia za spowodowanie wypadku po pijanemu nie przemawia do wyobraźni, bo zatrzymujemy coraz więcej pijanych" - mówi inspektor Andrzej Matejuk, szef dolnośląskiej policji. "Ale gdy jeden czy drugi zobaczy swoje zdjęcie w gazecie z podpisem pirat drogowy albo zabił po pijanemu, to się zastanowi, zanim pijany wsiądzie za kierownicę" - argumentuje Matejuk.

"Gazeta Wyborcza"
Temat: [Wrocław] Dworzec Świebodzki i otoczenie -umowa miasta i PKP
Jeszcze jedno zdjęcie:Foto: Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu (Klejos, Krzyc, Westend) http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/Temat: Świdnica - Radar wraca na ulice

Nowe samochody dla dolnośląskiej policji

25 nowych samochodów dostanie dolnośląska policja.

- Nowego opla vectrę dostaną funkcjonariusze drogówki. Samochód może rozwijać prędkość 255 km/h, a prędkość 100 km/h osiąga w niecałe 7,5 sekundy

Polskie Radio Wrocław


No to oczy dookoła głowy kierowcy może teraz trafi sie w kolorze czarnym kto pierwszy poda nr rej na forum to miszcz
Temat: Świdnica - Radar wraca na ulice

Nowe samochody dla dolnośląskiej policji

25 nowych samochodów dostanie dolnośląska policja.

- Nowego opla vectrę dostaną funkcjonariusze drogówki. Samochód może rozwijać prędkość 255 km/h, a prędkość 100 km/h osiąga w niecałe 7,5 sekundy

Polskie Radio Wrocław


No to oczy dookoła głowy kierowcy może teraz trafi sie w kolorze czarnym kto pierwszy poda nr rej na forum to miszcz

Jeżeli będą miały policyjne blachy to no problem, gorzej jak będą mieli zwykłe, chociaż coś mi się zdaje że będą jeździć na wrocławskich (DW).Temat: TA 152 nadciąga !!!
To prawda, lecz kierując się taką logiką jeździlibyśmy samochodami po mieście 100km/h, "bo przecież pieszy przechodzący przez ulicę w przypadku potrącenia nie ma szans już przy 60...."

Ciekawe dane:
http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/www/index.cgi?strona=rd_predkosc&wybierz=&numer=20&menu=Temat: nowe testy sprawnościowe
Cześć wszystkim.

Na stronie policji dolnośląskiej

http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/www/index.cgi?strona=kadry_test_spr&numer=22&menu=

jest pokazany nowy test sprawnościowy

proszę o opinie, co o tym myślicie bo mi wydaje się, że test jest łatwiejszyTemat: Praca w Komendzie Pow. Policji w Lwówku ŚląskimINFORMACJE DOTYCZĄCE PROCEDURY KWALIFIKACYJNEJ MOŻNA ZNALEŹĆ:

- na stronie internetowej Komendy Głównej Policji (www.policja.pl) i stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu (www.dolnoslaska.policja.gov.pl)
- w „Informatorze dla kandydatów do służby w Policji” dostępnym w każdej jednostce Policji

Podstawę prawną procedury kwalifikacyjnej stanowi rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 23 stycznia 2006 r. w sprawie postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji (Dz. U. Nr 12, poz. 77).

Zgodnie z § 9 ust. 3 i 4 cytowanego rozporządzenia, do postępowania kwalifikacyjnego do służby określonego w niniejszym ogłoszeniu mogą przystąpić w szczególności kandydaci, którzy w poprzednim postępowaniu kwalifikacyjnym uzyskali negatywny wynik jednego z jego etapów. Jednakże w przypadku uzyskania negatywnego wyniku z testu psychologicznego MultiSelect, kandydat może ubiegać się o ponowne przyjęcie do służby nie wcześniej niż po upływie 12. miesięcy od dnia przeprowadzenia tego etapu.

W Komendzie Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim sprawami
doboru i pracy w Policji zajmuje się Zespół Kadr i Szkolenia
tel. 075-646-72-31

materiał pochodzi z portalu: http://www.lwowek-slaski....numer=44&menu=7Temat: Superauto wrocławskiej policji

Będzie kosztował milion złotych i będzie najnowocześniejszym samochodem, jaki kiedykolwiek miała dolnośląska policja. Mowa o mercedesie sprinterze, który za pół roku dostanie wrocławska policja. Auto ma się przydać przy obsłudze imprez masowych, np. meczów piłkarskich.

Czym pojazd będzie różnił się od innych mercedesów? Przede wszystkim wyposażeniem. - To nie żaden specjalny radiowóz. To prawdziwe ruchome stanowisko dowodzenia - podkreśla Marek Szmigiel, komendant wrocławskiej policji.

Samochód ma mieć na pokładzie m.in. kompleksowy system łączności, komputery i system monitoringu. Z zewnątrz nie będzie się jednak wyróżniał.

- Ułatwi to znacznie pracę policji, a zwłaszcza dowodzenie zabezpieczeniem imprez masowych, takich jak mecze czy wielkie koncerty - dodaje szef policji.

Takie supersamochody mają już policjanci w Warszawie, Poznaniu i Łodzi. Nasze auto powstanie na bazie mercedesa sprintera. Jego zakup w całości sfinansuje miasto.

Eliza Głowicka - POLSKA Gazeta WrocławskaTemat: Newsy 2008
<strong><br />
<br />
</strong>
<div align="justify"><strong>Będzie kosztował milion złotych i będzie najnowocześniejszym samochodem, jaki kiedykolwiek miała dolnośląska policja. Mowa o mercedesie sprinterze, który za pół roku dostanie wrocławska policja.</strong> Auto ma się przydać przy obsłudze imprez masowych, np. meczów piłkarskich. <br />
<strong><br />
Czym pojazd będzie różnił się od innych mercedesów? </strong>Przede wszystkim wyposażeniem. - To nie żaden specjalny radiowóz. To prawdziwe ruchome stanowisko dowodzenia - podkreśla Marek Szmigiel, komendant wrocławskiej policji.<br />
<strong><br />
Samochód ma mieć na pokładzie m.in. kompleksowy system łączności, komputery i system monitoringu. Z zewnątrz nie będzie się jednak wyróżniał.<br />
<br />
</strong>- Ułatwi to znacznie pracę policji, a zwłaszcza dowodzenie zabezpieczeniem imprez masowych, takich jak mecze czy wielkie koncerty - dodaje szef policji.<br />
<strong><br />
Takie supersamochody mają już policjanci w Warszawie, Poznaniu i Łodzi. Nasze auto powstanie na bazie mercedesa sprintera. Jego zakup w całości sfinansuje miasto.</strong><br />
<br />
Eliza Głowicka - POLSKA Gazeta Wrocławska </div>Temat: SMS-owa linia policyjna dla osób głuchych
Komenda policji w Wałbrzychu uruchomiła specjalny telefon dla głuchych i tych, którzy mają problemy z mową. Wystarczy, że taka osoba wyśle sms z prośbą o pomoc i adresem. Telefon, na który docierają takie informacje, ma przy sobie oficer dyżurny. Policjanci natychmiast zareagują i przyjadą z interwencją.

– To świetny pomysł. Po prostu super. Do tej pory był z tym kłopot, a wezwanie policji przez osobę niesłyszącą praktycznie niemożliwe – cieszy się Daniela Dobosz z wałbrzyskiego oddziału Polskiego Związku Głuchych.

Telefon, pod którym osoby głuchonieme mogą uzyskać pomoc, to: 0697-071-112. Wiadomości można również wysyłać za pośrednictwem internetu, na adres: dyzurny.kwp@dolnoslaska.policja.gov.pl. Od dwóch lat SMS-owa linia policyjna dla osób głuchych działa w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.(ź) Słowo Polskie Gazeta WrocławskaTemat: Moje uszanowanie i najlepsze życzenia dla Izraela.
"Moje uszanowanie i najlepsze życzenia dla Izraela" - ktoś z nas sobie drwi , toć to jawna pochwała faszyzmu , agresji i przemocy na polskim forum.
Do moderatora :
Czy Pan to poiera ?
Nie wie Pan co należy zrobić ?

Policja wypowiada wojnę internetowym neonazistom

Policja aresztowała administratora strony "Krew i Honor"

O 6 rano polskiego czasu, FBI zamknęło umieszczoną na amerykańskim serwerze witrynę „Krew i Honor”, a w Bielsku Białej dolnośląska policja aresztowała jej administratora. Miesiąc wcześniej doszło do zatrzymania w Świnoujściu i w Słupsku kilku osób zaangażowanych w prowadzenie strony internetowej „Redwatch”, na której widniały zdjęcia i adresy działaczy ze środowisk antyrasistowskich, lewicowych i feministycznych. To dopiero początek. Będą kolejne zatrzymania osób propagujących w Internecie treści faszystowskie - zapowiada w rozmowie z Wirtualną Polską Zbigniew Urbański, specjalista do walki z przestępczością komputerową z Komendy Głównej Policji.

W stołecznej policji powstał specjalny zespół, powołany nie tylko do tej strony, ("Krew i Honor" – przyp. aut.) który monitoruje Internet, a także środowiska neonazistów. Nie wykluczamy, że jeśli stwierdzimy kolejne naruszenie prawa poprzez propagowanie tego typu faszystowskich treści, to będą kolejne zatrzymania. - zapewnił komisarz Urbański. I dodał, że również autorzy wypowiedzi o treściach rasistowskich na forach internetowych mogą być zatrzymywani. Każda tego rodzaju sprawa będzie dokładnie zbadana - przyznał komisarz.Temat: Samobójstwa
Znaleziono ciało zaginionej 13-letniej Marty z Kłodzka

Dolnośląska policja, po kilku tygodniach poszukiwań, odnalazła ciało 13-letniej Marty z Kłodzka, która zaginęła na początku lutego tego roku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziewczynka popełniła samobójstwo.

Jak poinformował Paweł Petrykowski z biura prasowego policji we Wrocławiu, ciało dziewczynki odnalazł w Starym Walisławiu k. Kłodzka rolnik, który rozpoczął prace polowe. Mężczyzna zauważył w gęstwinie drzew wiszące ciało dziewczynki. Natychmiast zawiadomił policję.

Dodał, że ciało dziewczynki zidentyfikowali już rodzice.

13-letnia Marta od początku lutego była poszukiwana przez rodziców, policję, straż pożarną, a nawet wojsko. Petrykowski powiedział, że okolice Starego Walisławia były przeszukiwane wcześniej, jednak ciała nie znaleziono. Policja nie wie jeszcze, kiedy dziewczynka mogła popełnić samobójstwo.

Sekcja zwłok 13-letniej Marty z Kłodzka potwierdziła, że dziewczyna popełniła samobójstwo.

Po wstępnych oględzinach ciała dziewczyny szacowano, że Marta odebrała sobie życie tuż po zaginięciu. Sekcja zwłok wykazała jednak, że było to 1 marca - co oznacza, że od momentu zaginięcia dziewczyna żyła ponad miesiąc. Nie wiadomo jednak, z kim i gdzie przebywała w tym czasie.

wp.pl.Temat: Ciekawostki motoryzacyjne

Dolnośląska policja - jako pierwsza w kraju - zdecydowała się zamieścić w Internecie zdjęcia osób przyłapanych na jeździe pod wpływem alkoholu. To może być przełom w walce z pijanymi kierowcami.

Wprowadzenie tego straszaka było możliwe dzięki porozumieniu z prokuratorami, którzy po raz pierwszy zgodzili się na publikację wizerunków kierowców. Na razie na stronach internetowych można zobaczyć dwa zdjęcia pijanych kierowców. Obaj wyglądają na nich na bardzo wystraszonych. Mężczyźni spowodowali po pijanemu kolizje drogowe.

Jako pierwszy zgodę na publikację zdjęć wyraził prokurator z Wołowa: Tutaj mieliśmy do czynienia z kolizja drogową, z ucieczką z miejsca kolizji, zatrzymaniem i stawianiem oporu policji w czasie tego zatrzymania.

Policjanci wierzą, że zdjęcia będą w końcu skuteczną bronią w walce z kierowcami-pijakami: Na razie umieściliśmy te zdjęcia w linku, który służy nam do komunikacji z dziennikarzami. Liczymy na to, że te zdjęcia będziemy mogli zobaczyć gazetach czy telewizji. Umieszczenie zdjęć w sieci może szokować, ale policja i prokuratura zapewniają, że jest zgodne z prawem i społecznie uzasadnione.

zrodlo interia.pl
Temat: [dolnośląskie][cyt] Wpadli złomiarze siejący spustoszenie na torach i A-4

PAP, msu /01.02.2006 14:54
Zatrzymano złodziei paneli akustycznych z autostrady
Dolnośląska policja zatrzymała czterech mężczyzn z Oławy (Dolnośląskie)
podejrzewanych o kradzież m.in. paneli akustycznych na autostradzie A-4 oraz
torów kolejowych.
Złodzieje w wieku 19-25 lat demontowali panele z autostrady i sprzedawali je
w skupach złomu. Grozi im do 10 lat więzienia.

Jak poinformował Paweł Petrykowski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej
Policji we Wrocławiu, mężczyźni podejrzani są o wielokrotne kradzieże paneli
akustycznych z autostrady A-4 oraz włamania do domków jednorodzinnych na
terenie powiatu oławskiego. Przedstawiono im zarzuty włamania i kradzieży
mienia. "Złodzieje demontowali panele energochłonne, przetapiali i
sprzedawali je jako aluminium w punkcie skupu złomu. Zatrzymani kradli nie
tylko panele z autostrady, ale również przedmioty z domków jednorodzinnych i
tory kolejowe z nieczynnych torowisk" - powiedział Petrykowski.

Temat: Najbardziej "odjechane" newsy

Wręczał policji łapówkę i domagał się... reszty
Dolnośląska policja zatrzymała nietrzeźwego kierowcę, który po spowodowaniu kolizji drogowej nie dość, że chciał wręczyć policjantom łapówkę, to na dodatek domagał się... wydania reszty.
Jak poinformował Paweł Petrykowski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, 42-letni mężczyzna spowodował kolizję koło Wilkowa (Dolnośląskie). Uszkodzone zostały dwa samochody, ale nikomu nic się nie stało. "Kierowca próbował »dogadać się« z przybyłymi na miejsce policjantami i wręczyć łapówkę" - powiedział Petrykowski.

Dodał, że pikanterii całej sprawie dodaje fakt, iż mężczyzna chcąc wręczyć policjantom 100 zł zaznaczył, że mają mu wydać 50 zł reszty.

Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę po pijanemu grozi mu do 3 lat więzienia; już stracił prawo jazdy. Natomiast za usiłowanie wręczenia łapówki grozi mu do 10 lat więzienia.
Temat: Tory kradzione na tony
Tory kradzione na tony
PAP 10:30

Dolnośląska policja zatrzymała czterech mężczyzn, którzy od jakiegoś czasu
kradli tory kolejowe z nieczynnego traktu Malczyce-Marciszów k. Wrocławia. W
sumie złodzieje zdołali rozkręcić i ukraść 150 ton torów i elementów
kolejowych wartych 200 tys. zł.
Sami sprzedając kradziony towar w punkcie skupu, otrzymali 85 tys. zł. Teraz
grozi im do 10 lat więzienia - poinformował Paweł Petrykowski z biura
prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.
Dodał, że policjanci zatrzymali czterech złodziei w wieku od 30 do 56 lat na
gorącym uczynku, gdy rozkręcali kolejną partię torów. Złodzieje tak byli
zajęci "pracą", że nawet nie zauważyli funkcjonariuszy - powiedział
Petrykowski.
Dodał, że obok torów stał ciągnik z naczepą, na który złodzieje ładowali
skradzione elementy. Później, już w pobliskim lesie, cięli tory na mniejsze
elementy i sprzedawali w pobliskim skupie złomu. Na posesji jednego z
zatrzymanych policja zabezpieczyła kolejna partię skradzionych torów oraz
faktury z punktu skupu na łączną wartość 85 tys. zł - relacjonował
Petrykowski.
Obecnie mężczyźni są przesłuchiwani. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj zostaną
aresztowani przez sąd w Środzie Śląskiej. (reb)

--------------------------
Zamiast tirów na torach mamy tory na tony.

Temat: 1
Oprócz Komendy Stołecznej Policji w Warszawie istnieją jeszcze inne komendy. Nabór konkretnie do prewencji (nie mam pojęcia jak to wygląda, bo nie mieszkam w stolicy i nie interesuje mnie to) jest tylko w Warszawie. A ogólnie w całej Polsce jest prowadzony nabór do policji.

Szczegóły tu:
http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/www/index.cgi?wybierz=&numer=23&menu=8

Co nie zmienia faktu, że zgodnie z ustawą o policji i tak wszystkich czeka miniumum trzy lata prewencji...
Temat: Z życia...

Potwierdza się, że SLD jest partią, która ma trupy w szafach! Zwłoki 78-letniego mężczyzny znaleziono w poniedziałek w likwidowanych biurach dolnośląskiego SLD. Jak poinformował Artur Falkiewicz z biura prasowego policji, dolnośląska policja podejrzewa, że mężczyzna, który był pracownikiem biura, popełnił samobójstwo.

Wroclawskie radio podalo , ze starowinka zostawil 2 listy.
Jeden do kolegow i jeden do policji przepraszajacy za klopot.
Napisal w nich ze to samobojstwo...Ale czemu nie u siebie w domu???Temat: 1
o ile sie nie myle zdjecia sa juz publikowane w necie osob ktore jezdzily po pijaku


Próby rozwiązania problemu pijanych kierowców w Polsce:
Dolny Śląsk: Zdjęcia pijanych kierowców w prasie
Gazeta Wyborcza, 18 lutego 2005r.
Dolnośląska policja opublikowała w czwartek pierwsze zdjęcia pijanych kierowców. - To odstraszy kolejne osoby od wsiadania za kółko po kielichu - zaciera ręce Ryszard Zaremba z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

zrodlo- http://www.koscian.policja.gov.pl/?a=674

co do zabierania aut recydywie to chyba niebyloby to zgodne z konstytucja.Temat: BMW Banditen Motor Wagen a Policja szybsza od światła
Mogłoby byc [Piątek] bo notatki policyjne to sam miut i malyna....
http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/www/index.cgi?strona=2007_01_07...
Piękne sformułowanie:
"Wczoraj około godz. 17.00 policjanci z Sekcji Ruchu Drogowego KMP we
Wrocławiu otrzymali informację, że jedną z większych arterii miasta, ulicą
Kochanowskiego, w kierunku centrum miasta, jedzie z ogromną szybkością
samochód osobowy marki BMW. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na
wskazaną ulicę, i zobaczyli wspomniane auto."
Dodam dla nieznających Wrocławia że Kochanowskiego ma 2km więc wrocławska
policja rulez. Taka jest szybka....
Wojtek
Temat: Pirat-motocyklista złapany!
<p><img src="http://img515.imageshack.us/img515/4860/tnq4mq1.jpg" align="left"></p> Motocykliści często zapominają o tym, że nie są bezkarni. Po raz kolejny udowodniła to dolnośląska policja zatrzymując po pościgu 21-letniego, nietrzeźwego motocyklistę, który szarżował ulicami miasta, mając na głowie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz 1,5 promila we krwi.

Wczoraj około północy policjanci zauważyli go szarżującego ulicami, wobec czego postanowili go skontrolować. Zlekceważył on jednak sygnały dźwiękowe i świetlne policjantów do zatrzymania, a na dodatek zaczął przed nimi uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg za uciekinierem.

Motocyklista został zatrzymany na jednej z dróg wjazdowych z Oławy. Próbował wtedy nieprzepisowo wyprzedzić samochód ciężarowy. Podczas kontroli ujawniono, że 21 letni mieszkaniec jednej z podoławskiej prowincji miał nałożony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 1,5 promila alkoholu w organiźmie.Temat: POLICE: to protect and serve?
Oto przyk?ad IMHO dobrej inicjatywy policji, komisarz Lew... dzisiaj w radiu us?ysza?em. Na stronie http://www.dolnoslaska.po...enu=99&numer=99 jest informacja, mo?na napisa? mejla, zg?osi?, zapyta?, porozmawia?... oby wi?cej takich widocznych przejaw?w inicjatywy...Temat: Samobójstwo w biurze SLD
Wtorek, 29 listopada 2005

PAP - dodane 1 godzinę i 18 minut temu

Zwłoki 78-letniego mężczyzny znaleziono w likwidowanych biurach dolnośląskiego SLD. Jak poinformował Artur Falkiewicz z biura prasowego policji, dolnośląska policja podejrzewa, że mężczyzna, który był pracownikiem biura, popełnił samobójstwo.

Zwłoki 78-latka w jednym z pomieszczeń biurowych odnalazł ochroniarz budynku. Mężczyzna zastrzelił się. Znaleziono przy nim dwa listy. W jednym dziękuje współpracownikom za pracę, w drugim informuje, że była to wyłącznie jego decyzja - powiedział Falkiewicz.

Do zdarzenia doszło w likwidowanych biurach posłów Jana Szymańskiego i Andrzeja Otręby we Wrocławiu. Nieoficjalnie, ze źródeł zbliżonych do SLD PAP ustaliła, że mężczyzna był asystentem posła Szymańskiego. (mj)
Temat: Pierwsza ofiara mrozów na dolnym śląsku
za onetem

Śmiertelna ofiara mrozu na Dolnym Śląsku
38-letni bezdomny z Wołowa, który zmarł z powodu wyziębienia organizmu, to pierwsza śmiertelna ofiara tegorocznych mrozów na Dolnym Śląsku. Mężczyznę znalazła dolnośląska policja w hydroforni w Wołowie
Jak poinformował Krzysztof Zapoorowski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, policjanci rano w piątek robili obchód miejsc, w których mogą znajdować się bezdomni. W jednym z takich miejsc w hydroforni znaleźli bezdomnego. Okazało się, że 38-letni mieszkaniec Wołowa nie żyje.

Pogotowie stwierdziło zgon z powodu wyziębienia organizmu.Temat: a dlaczego nie dzwonicie na policje ?
A wiesz. Zadzwon na 112. Poczekaj 5 minut na zgloszenie sie pani telefonistki. Potem poczekaj 5 minut na zgloszenie sie komisarjatu i przyjecie zgloszenia. Potem jeszcze 5-15 min na przyjazd patrolu.
Wtedy podaj rysopis sprawcow i czekaj na wezwanie do zlozenia zeznan.
Potem jeszcze tylko pol roku i dostajesz papierek z prokuratury o umozeniu sledztwa. Wtedy juz mozesz czuc sie jak frajer.

Nie wszędzie tak jest. Jak kumpel byl nachlany na maxa i dostał po ryju, stracil zęba to wykręcil 112 na telefonie, szedl na kolesiami (sprawcami) i informował dyżurnego gdzie się kierują, jak wyglądają oni, jak sprawcy, potem dyżurny kazał się rozłączyć. Zaraz po tym nieoznakowany radiowóz zajechał drogę kolesiom, z wozu wyskoczyli tajniacy i zgarneli oprychów.
Nic dziwnedo, że w rankingu "Wprost" dolnośląska policja jest najlepsza w kraju - Wrocław rządzi
P.S Może jednak warto? Ja zadzwonie na pewno!

Cytat: dlaczego to policja do nas nie dzwoni
W odpowiednim momencie zadzwoni:
Dryń, dyrń:
(ty): Słucham?
(oni): Halo Toster?
(ty): Tak to ja kto mówi?
(oni): pi....pi....pi...pi....pi

A zaraz po tym brygada AT "zadzwoni" taranem do twoich drzwi. :2gunfire:Temat: Z życia...
Potwierdza się, że SLD jest partią, która ma trupy w szafach! Zwłoki 78-letniego mężczyzny znaleziono w poniedziałek w likwidowanych biurach dolnośląskiego SLD. Jak poinformował Artur Falkiewicz z biura prasowego policji, dolnośląska policja podejrzewa, że mężczyzna, który był pracownikiem biura, popełnił samobójstwo.Temat: Zdjecia Wroclawia z policyjnego smiglowca 2004


ktos ma ochote,calkeiem ladne.

| http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/www/index.cgi?wybierz=&numer=17...

| mojego domku nie ma,ale znalazlem moja podstawowke!78 na Jednosci N...lzy
| same cisna sie do oczu:(((

policja wogóle nad Psim Polem nie lata :(
najdalej wybrali się na Kromera i pod C.H. Korona, a dalej to już nie łaska
:/


Akurat policja na Psim Polu ma ważniejsze zadania operacyjne, niż
jakieś tam latanie:P

pzdr.

Pat
=====
http://www.gmina.pl/glosow/wynik2.php - pomóżcie Wrocławiowi!

Temat: Policjant skazany za śmiertelne pobicie zatrzymanego
ciekawa lektura
dlaczego w komunikatach ruchu drogowego nie ma nic o Euromaratonie niedzielnym i zmianach organizacji ruchu w Zgorzelcu? czyżby już zdążyli to ściągnąć?
jest też informacja o sześciu edycjach /do 2005 r/ kursu samoobrony dla kobiet , ciekawe, czy od 2005 jakiś się odbył, czy wszystkie kobiety w okolicy już zostały przeszkolone? Chyba jednak nie
Bardzo mi się też spodobał emblemat na rękawie munduru: http://www.zgorzelec.poli...obrazy/nos1.jpg
Dlaczego nie ma nic w dziale: Kultura i rozrywka, hobby policjantów?? czyżby nasi funkcjonariusze nie mieli na te rzeczy czasu?
i kto to jest KOMISARZ LEW? : '... dla przestępców Lew surowy,
a dla dziecka odlotowy ...' komisarz.lew@dolnoslaska.policja.gov.pl
..i tyleTemat: Policjanci z Krzyków sprzedawali dziewczyny


Fakty przecież ;)


Masz jakąs wiedzę o tych faktach ?


nie aż takie stare ;)


Też myślę , że młode ;)

Ciekawe do czego byli porzebni policjanci przy przerzucaniu przez
granicę ?
Może chodziło o ich kontkty z celnikami ?
To jakies dziwne jest . Ładne lekarki moga wyjeżdżać za granicę a ładne
prostytutki nie.
To jakaś ściema.
Było Psie Pole teraz Krzyki, nie pamietam na którym wykorzystywano
małolaty;  czekam na następne wieści.
Ponoć dolnośląska policja jest najgorsza w kraju.
Widać to co najmniej od kilku lat a dopiero teraz to odkryli
http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,4049766.html

Temat: ile kolizji dziennie jest na Wroclawskich drogach??


czy sa na ten temat jakies dane?


Tak w ogolnosci policja notuje ~300k stluczek w skali kraju.
Podejrzewam ze co najmniej drugie tyle jest niezgloszone.
co by dawalo ok 2000 kolizji dziennie ..
No to proporcjonalnie do ludnosci na Wroclaw przypadaloby ok 35
dziennie.


od miesiaca jezdze wlasnym samochodem po Wroclawiu,
wczesniej zbiorkom,
i prawie za kazdym razem widze jakies stluczki


A dluga masz trase ? Bo ogolnie to nie widac tych stluczek tak duzo.
nawet tych 35 podzielone przez ilosc wroclawskich drog i czas spedzony
na ulicy mowi ze dojrzec nie tak latwo.
Przez okno autobusu tez je powinno byc widac, moze nawet latwiej
zauwazyc, bo mozna sie rozgladac.


dzisiaj np. Uno dachowalo pod galeria,


Przy miejskich predkosciach to na pewno nie jest powszechne.


czy policja lub ktos inny prowadzi takie statystyki i udostepnia je w
sieci??


POszukaj
http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/www/index.cgi?numer=19&menu=4

J.

Temat: Pilne.


Dostałem wiadomość na GG i treść zawiera adres strony z ... dziećmi ten
tego...
Gdzie to zgłosić..?


komisarz[dot]lew[at]dolnoslaska[dot]policja[dot]gov[dot]pl
albo telefonicznie z sekcja nieletnich - numery na stronie
http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/www/index.cgi?wybierz=&numer=8&...

Temat: Moze kawal jakis...?:-)
Nie wiem czy śmiać się, czy płakać: LINK
Cytat:
Dolnośląska policja zatrzymała czterech mężczyzn, którzy od jakiegoś czasu kradli tory kolejowe z nieczynnego traktu Malczyce-Marciszów k. Wrocławia. W sumie złodzieje zdołali rozkręcić i ukraść 150 ton torów i elementów kolejowych wartych 200 tys. zł.

Sami sprzedając kradziony towar w punkcie skupu, otrzymali 85 tys. zł. Teraz grozi im do 10 latwięzienia - poinformował Paweł Petrykowski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.Temat: Akcja policji przeciwko nielegalnemu oprogramowaniu.
Dzisiaj dowiedzialem sie ze dolnoslaska policja chodzi po domach z nakazami i sprawdza nielegalne oprogramowanie WINDOWS. Jesli nie posiadasz oryginalnego windowsa tylko same pirackie wersje to kasuja ci dane na dysku i dostajesz kare 2000 zl za nie posiadanie legalnego oprogramowania. Do mojego kumpla kumpli juz przysli do domow i juz tak zrobili. Czy ktos cos wie na ten temat cos wiecej. Chodzi mi o świdnice. Jak sie przed tym uchronic czy cos. Pzdrawiam siema
Temat: a to Polska wlasnie


Sprawdza się przekleństwo chińczyków "Obyś żył w ciekawych czasach"
Tylko dlaczego ciekawe=idiotyczne ???


Dziś newsem jest złapanie złodziei... wagonów kolejowych. :o)))

Policja zatrzymała złodziei wagonów kolejowych   - 2000-03-15 (13:37)
 Dwóch pracowników PKP oraz dwóch prywatnych przedsiębiorców
podejrzanych o kradzież kilkudziesięciu wagonów kolejowych zatrzymała
dolnośląska policja. Na każdym skradzionym wagonie podejrzani
zarabiali od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych.
 (Rzeczpospolita) wp [ Polska ] [ Sądy ]  

Temat: kto¶ wie na jakiej stronie policja opublikowa³a zdjecia pijanych kierowców?| pozdr

| www.dolnoslaska.policja.gov.pl

szukalem i... nie widze :(


W komunikaach na stronie KWP.
Jak trafisz na dobry, to na dole będzie zdjęcie.

To jest tak opublikowane, żebyś broń boże tego nie znalazł.

Temat: Zaczęło się ...


Kazimierza od Galerii w stronę Ruskiej zaczyna się blokować ... koreczek
od P1 ;)


Dolnośląska policja rozpoczęła również prewencyjną akcję "WYJAZD
NA ŚWIĘTA"...

Zdjęcie dokumentujące przeprowadzanie akcji:

http://www.rafalgil.pl/news/ilu_policjantow_trzeba_by_wystawic_mandat...

Temat: Zaatakował nożem, bo nie miał biletu na przejazd pociągiem
Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał mężczyzna, zatrzymany przez policjantów z komisariatu kolejowego we Wrocławiu, który zaatakował na peronie nożem kierownika pociągu. Sprawca został zatrzymany w holu dworca Wrocław – Główny. Zaatakował nożem, bo nie miał biletu na przejazd pociągiem relacji Przemyśl - Szczecin. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Jutro mężczyzna będzie doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt.

Do zdarzenia doszło 17 marca br. około godziny 3.00 w nocy. Kierownik pociągu stwierdził, że jeden z pasażerów nie ma biletu na przejazd. Poprosił o opuszczenie pociągu bądź wykupienie biletu. Gdy rozmawiali jeszcze na peronie, mężczyzna nagle wyciągnął nóż, zamachnął się i usiłował ugodzić pracownika kolei w brzuch. Ten na szczęście zdążył zasłonić się ręką, w wyniku czego doznał jedynie rany ciętej ręki.

Resztę przeczytacie tu : POLICJA.PLTemat: Zdjecia Wroclawia z policyjnego smiglowca 2004
ktos ma ochote,calkeiem ladne.


http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/www/index.cgi?wybierz=&numer=17...

mojego domku nie ma,ale znalazlem moja podstawowke!78 na Jednosci N...lzy
same cisna sie do oczu:(((


policja wogóle nad Psim Polem nie lata :(
najdalej wybrali się na Kromera i pod C.H. Korona, a dalej to już nie łaska
:/
pozdrawiam,

Temat: czy ktoś tutaj ma legalnego osx?..


nie zdawałem sobie z tego dotychczas sprawy, ale po lekturze pewnego
artykułu stwierdziłem, że mam chyba nielegalny osx.
nośnik wprawdzie z pudła z makiem, ale wygląda na to, że piracki:
http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/www/index.cgi?numer=30&menu=7


Przeczytaj dokładnie licencję dolączoną do oprogramowania a wszystko
będzie jasne. Po pierwsze ustal jaki minimalny system powinien być
dostarczony z Twoim komputerem i taki spokojnie możesz zainstalować,
gdyż posiadanie odpowiedniego Mac'a jest tak jakby licencją na
użytkowanie odpowiedniej licencji na MacOS. Nośnik w tym przypadku jest
mało istotny i niczego nie udowadnia a Ty masz zawsze prawo zreobić
kopię bezpieczeństwa na wypadek uszkodzenia/zgubieia oryginalnego
nośnika. To co pisze Policja to prawda ala raczej skażona małomiękkimi
zwyczajami produkcji nośników w wersji "wieś tańczy i śpiewa".

Temat: no i zguba się znalazła


jeszcze tu:
http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/www/index.cgi?strona=2005_08_05...


albo cos policja nakrecila, albo..
z reszta pisza tak:
"W wyniku odniesionych obrażeń cztery osoby i kierowca samochodu z
obrażeniami ciała trafiają do szpitala"
a zaraz potem "Mężczyzna ten został zatrzymany około godz. 8.00 w okolicach
Kępna".
Czy to znaczy ze byl w szpitalu i go nie zatrzymali, czy uciekl ze szpitala
i potem go zatrzymali, czy cos im sie pozajaczkowalo podczas pisania tekstu?

pozdrawiam
rafal

Temat: u drzwi Twoich stoje, Panie - 170Km/h
skala konczy sie na 240km/h
A swoj zyciowy rekord pobijalam w Poslce, miedzy Wroclawiem a Katowicami

Aż tak ci się śpieszyło? To może ciebie ostatnio nasza dzielna dolnośląska policja ścigała?

A tak na marginesie - ja tak między "u drzwi twoich.." a "witam cię ojcze" to osiągam na niemieckich autostradach :P
I to SKODĄ

p.s. jak mąż nie patrzy, oczywiście :PTemat: Jaga - jak to jest?
Witam wszystkich zagorzałych kibiców klubu, który jak się okazuje swoje
występy miał zaplanowane.
W Piłce nożnej, ze spotu to chyba tylko odzież została, cała reszta to
biznes z dużymi pieniędzmi.

A o co chodzi?
http://www.tvn24.pl/0,1530658,0,1,wiadomosc.html

Cytując wyżej wspomniane źródło:
"Dolnośląska policja zatrzymała b. prezesa Jagiellonii Białystok
Wojciecha S.. Mężczyzna jest podejrzewany o udział w "ustawianiu" meczów
piłkarskich."

Na stronie http://jagiellonia.pl/dzial.php?id_dzial=2 można sobie
poszukać i sprawdzić ilu członków zarządu Jagiellonii nazywa się Wojciech S.
Pozdrawiam, kibicujcie sobie dalej.
Pozdrawiam
TomaszB

Temat: Zdjęcia pijanych kierowców
Jak donosi prasa Dolnośląska policja publikuje w Internecie zdjęcia kierowców, którzy po pijanemu spowodowali wypadki. Czy waszym zdaniem może to wpłynąć na zmniejszenie się liczby wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców? Czy publikacja twarzy takich kierowców zadziała wystarczająco mocno na wyobraźnię kierowców?Temat: [Dolny Śląsk] Drzewa już nas nie zabiją
3943 drzewa do wycięcia

Aż 1010 przydrożnych drzew wytnie w tym roku wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Po inwentaryzacji okazało się, że aż 3943 drzewa rosną w odległości mniejszej niż 3 metry od krawędzi jezdni. Jest to niezgodne z przepisami.
- Wycięcie jednego drzewa to koszt od kilkuset do ponad tysiąca złotych. Nie mamy pieniędzy na wycięcie wszystkich od razu - mówi Joanna Wąsiel z GDDKiA.
Wycinka drzew potrwa trzy lata i ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Jak informuje dolnośląska policja, w ubiegłym roku aż 218 razy samochody uderzały w drzewa. W tych wypadkach zginęło 57 osób, a 326 zostało rannych.

Mariusz Junik - POLSKA Gazeta Wrocławska

http://wroclaw.naszemiasto.pl/wydarzenia/851377.htmlTemat: Zdjecia Wroclawia z policyjnego smiglowca 2004

znalazlem przy okazji:)
Jesli ktos ma ochote,calkeiem ladne.

http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/www/index.cgi?wybierz=&numer=17...

mojego domku nie ma,ale znalazlem moja podstawowke!78 na Jednosci
N...lzy same cisna sie do oczu:(((

pozdr
lucas

Temat: lista kamer drogowych we Wrocławiu


Ot co, wydaje mi się, że kiedyś takową widziałem. Teraz jednak znaleźć nie
mogę. Chodzi o te "pstrykająco-mandatujące" ;)


Lista jest niepełna bo nie ma w niej miejsc okupowanych przez SM
http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/www/index.cgi?strona=rd_r_wrocl...
Wojtek

Temat: Zdjęcia Wrocławia z policyjnego helik optera
witam,

2004.12.15 /Wed/, 10:01:37 CET, Tomasz Finke wysyła list...


 http://skyscrapercity.com/showthread.php?t=154054


Może warto byłoby umieścić tamże informację skąd te zdjęcia pochodzą:
http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/www/index.cgi?wybierz=&numer=16...

Temat: Zdjęcia Wrocławia z policyjnego helik optera


Może warto byłoby umieścić tamże informację skąd te zdjęcia pochodzą:
http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/www/index.cgi?wybierz=&numer=16...


Właśnie zauważyłem, że te zdjęcia na forum nawet nie zostały tam
skopiowane, to są URL-e do plików z policyjnego serwera.

T.

Temat: [Radogoszcz k. Lubania] Audi wjechało w przystanek, zginę...
http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35771 ... bieta.html

Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne, gdy w poniedziałek rano samochód kombi wjechał w grupę ludzi stojących na przystanku autobusowym w miejscowości Radogoszcz koło Lubania. Droga nr 357 była zablokowana przez kilka godzin.

Mimo akcji reanimacyjnej nie udało się uratować jednej kobiety czekającej na autobus na przystanku. Życiu dwóch pozostałych poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo - jedna z kobiet przeszła już operację. Kierowcy audi nic się nie stało.

Wyjaśnianie okoliczności wypadku dolnośląska policja, wstępnie uznawszy za jego przyczynę nadmierną prędkość, przekazała Żandarmerii Wojskowej, bo kierowca jest żołnierzem zawodowym.Temat: Otwarcie nowego stadionu Zagłębia

slyszalem ze wisla krakow chce przez jakis czas mecze rozgrywac wlasnie w lubinie

Hahahaha to sie ubawiłem. Już widze mecze ligowe Wisły w Lubinie :-) Zwłaszcza że kibice sympatyzującego z nim Śląska mieli by blisko. Dolnośląska policja jest wprost zachwycona tym pomysłem. To by były dopiero mecze podwyższonego ryzyka. Ktoś kto choć rzucił taki pomysł musi totalnie nie mieć pojęcia o piłce i układach między klubami. A zresztą szkoda wpuszczać to wrocławskie bydło na nasz nowy stadion. Nigdy na to zgody nie bedzie na szczęscie :-)
Temat: Polonez 3.0 RS Twinturbo
To własnie zdjecie ktore pokazuje wytrwałośc blachy w twoim polonezie podczas puszczania muzyki ze sprzetu 800watt .. a mowiles ze fiat bravo ma cienka blache..zobacz na polda jeszcze w dodatku z nitro..


Temat: ZOO na osiedlu
O wnioski do sadu grodzkiego mozesz sie nie martwic, dzielnicowy to moj dobry kolega ;), a nawet gdyby nie byl, czasy sie zmieniaja i po tym jak dolnoslaska policja zaliczyla najwiekszy obciach w calej Polsce, troszke zmienilo sie ich podejscie. Moj koega z pracy lubi sobie pobalowac i jakze sie zdziwil jak bez zadnego ostrzezenia dostal wezwanie do sadu i bez zbednych ceregieli 1500 pln grzywny za zaklocanie ciszy nocnej.Temat: czy ktoś tutaj ma legalnego osx?..| nie zdawałem sobie z tego dotychczas sprawy, ale po lekturze pewnego  
| artykułu stwierdziłem, że mam chyba nielegalny osx.
| nośnik wprawdzie z pudła z makiem, ale wygląda na to, że piracki:
| http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/www/index.cgi?numer=30&menu=7

Przeczytaj dokładnie licencję dolączoną do oprogramowania a wszystko  
będzie jasne.


masz mnie za debila??
najwyraźniej nie zrozumiałeś :)

g

Temat: Nowe radiowozy


Hm .. miasto sie cos dolozylo do tych radiowozow, czy Dutkiewicz
tam robil dobra mine do kamery ?


Ja tam nie wiem, ale te srebrne:

http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/www/kwpwroclaw/obrazy/29_12_08_...

Jakoś tak przekrzywione na prawo stoją ... felg nie poprostowali
? :)

Temat: Daj zdjęcie,wyjdź z ukrycia, czyli wątek wątków
06.14 16:00
Dał łapówkę i poprosił o resztę

Dolnośląska policja zatrzymała nietrzeźwego kierowcę, który po spowodowaniu kolizji drogowej chciał wręczyć policjantom 50 zł łapówki, ale ponieważ miał tylko banknot stuzłotowy, zażądał wydania 50 zł reszty. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę po pijanemu grozi mu do 3 lat więzienia; już stracił prawo jazdy. Za usiłowanie wręczenia łapówki grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. (ak, PAP)Temat: Polonez 3.0 RS Twinturbo

To własnie zdjecie ktore pokazuje wytrwałośc blachy w twoim polonezie podczas puszczania muzyki ze sprzetu 800watt .. a mowiles ze fiat bravo ma cienka blache..zobacz na polda jeszcze w dodatku z nitro..Widać ile się znasz na samochodach, po pierwsze to nie jest polonez tylko renault 19 a po drugie to samochód po wypadku a nie po mocnym sprzęcie audio
Temat: Humor- Dowcipy , historyjki
Wpadli fałszerze-idioci. Mieli dokumenty od "Doktora Rehabilitowanego"
Dolnośląska policja zatrzymała dwóch wrocławian, którzy fałszowali dokumenty. Zadbali też o swoje wykształcenie.

Więcej:
http://www.policyjni.pl/P...d__Doktora.html

Rozwaliło mnie to xDTemat: co za dranstwo


(...z prędkością dochodzącą do 170 kilometrów na godzinę
- poinformowała w sobotę dolnośląska policja...
Pościg zakończył się, gdy pojazd uderzył w drzewo.
KIEROWCA WYSZEDL BEZ SZWANKU...)


Citroeny to bezpieczne samochody...

Pozdrawiam,
Darek

Temat: We Wrocławiu skradli bentleya wartego milion
Z zamkniętego parkingu na Grabiszynku zniknął bentley wart milion złotych. Supersamochód sprowadzili do Wrocławia dziennikarze magazynu "Auto Motor i Sport" na sesję zdjęciową. - Prawdopodobnie był obserwowany już od granicy i skradziony przez profesjonalistów - mówi redaktor naczelny gazety.Białego bentleya continental GT Speed na angielskich tablicach rejestracyjnych przywieźli z salonu dilera z Berlina dziennikarze magazynu „Auto Motor i Sport".

Roman Skąpski, redaktor naczelny gazety: - Miał na liczniku niecały tysiąc kilometrów, to tegoroczny model. Mieliśmy go przetestować, zrobić sesję zdjęciową. We wtorek już go nie było.

Złodzieje pokonali zamki na parkingu, w samochodzie i elektroniczne blokady antywłamaniowe. - Był świetnie zabezpieczony, ale złodzieje byli sprytniejsi - mówi redaktor.

Bentleya szuka już dolnośląska policja.

Wojciech Wybraniec z biura prasowego KWP: - Takie luksusowe samochody kradzione są albo na zamówienie, albo szybko znajdują nabywców, najczęściej za wschodnią granicą. Sprawdzamy wszystkie drogi, jakimi może wydostać się z kraju.

Bentley wart jest prawie milion złotych. Jest ich w Polsce tylko kilka. - Od 17 lat testujemy samochody i pierwszy raz się zdarzyło, że auto nie wróciło do właściciela - mówi Roman Skąpski.

Redakcja zapłaci 10 tysięcy osobie, która pomoże w odnalezieniu samochodu.Temat: jak sytuacja we Wrocku


Lacznie z zamknieciem mostu milenijnego - moze jutro w gazetach
napisza jak zamierzaja zorganizowac ruch w okolicach cmentarzy.


No wiec tak:
-ul Osobowicka od mostu osobowickiego do milenijnego bedzie zamknieta
 [tylko autobusy i taksowki]

-wschodnia nitka mostu millenijnego wydzielona dla autobusow,
 samochody w obie strony nitka wschodnia.

- 1 listopada na Reymonta zamkniety kierunek "od centrum" - wiec
   wracac bedziesz musial Trzebnicka.
  Albo przez most millenijny, nastepnie jarocinska, cwiczebna
  [uwaga na zawieszenie] i paprotna.

Jest jakis tajemniczy lacznik od Obornickiej do parkingow przy
cmentarzu .. ktorego sobie nie bardzo przypominam. Byc moze to przez
podworko Szkoly Oficerskiej. Jadac od Poznania musialbys ze
Zmigrodzkiej skrecic w Paprotna [przed Marino], z Paprotnej w prawo
[od centrum] i rozgladac sie za zjazdem w lewo.
Na oko to pozniej moglbys wyjechac przez parking przy cmentarzu na
most milenijny [kawalek osobowickiej czynny.


A drugi to bodajze sie nazywa ulica Kaczencowa. Trudno w nia trafic
z Zajaczkowskiej, no ale jest. Auto terenowe tez pozadane :-)


Na oko sadzac to tedy nie dostaniesz sie na parking.

I omijaj Oporow - tam tez rozne ograniczenia.


A - i uwazaj w okolicach Trzebnicy - kupili sobie nowe radarki.
Jeden bodajze w Wiszni malej.


http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/www/index.cgi?wybierz=&numer=16...

Wisznia mala i Prusice w powiecie trzebnickim.

J.

Temat: co za dranstwo

| (...z prędkością dochodzącą do 170 kilometrów na godzinę
| - poinformowała w sobotę dolnośląska policja...
| Pościg zakończył się, gdy pojazd uderzył w drzewo.
| KIEROWCA WYSZEDL BEZ SZWANKU...)

Citroeny to bezpieczne samochody...


Pijany ma zawsze szczescie, nie raz widzialem jak po wypadku nawalony facet
wyszedl z auta i jeszcze sie dziwil co sie stalo.
A czy citroeny sa bezpieczne? Tego nie wiem,
nie mialem okazji przetestowac i raczej nie chce.

deminek(lani-oklejony)

Temat: Jaga - jak to jest?


Witam wszystkich zagorzałych kibiców klubu, który jak się okazuje swoje
występy miał zaplanowane.
W Piłce nożnej, ze spotu to chyba tylko odzież została, cała reszta to
biznes z dużymi pieniędzmi.

A o co chodzi?
http://www.tvn24.pl/0,1530658,0,1,wiadomosc.html

Cytując wyżej wspomniane źródło:
"Dolnośląska policja zatrzymała b. prezesa Jagiellonii Białystok Wojciecha
S.. Mężczyzna jest podejrzewany o udział w "ustawianiu" meczów
piłkarskich."

Na stronie http://jagiellonia.pl/dzial.php?id_dzial=2 można sobie poszukać
i sprawdzić ilu członków zarządu Jagiellonii nazywa się Wojciech S.
Pozdrawiam, kibicujcie sobie dalej.


Sularz nie Strzalkowski !
Bo widze, ze zle szukales wsrod czlonkow zarzadu
Chodzi o bylego PREZESA

Temat: kawały, dowcipy, anegdotki inne
Hahahahaha paper ktoś ma talent
http://wiadomosci.pl.msn....mentid=15397643
Dolnośląska policja zatrzymała fałszerzy. Wyrobili sobie fałszywe dyplomiki . Z pieczątką rektora, który posiadał tytuł: profesor doktor REhabilitowany .Temat: wieści z budowy
LPP i okolice - 27 kwietniafoto: http://www.dolnoslaska.policja.gov.plTemat: [Wrocław] OGRODY GRABISZYńSKIE
Widok na budowę z lotu ptaka - 27 kwietnia

foto: http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl

Temat: [Wrocław] Biurowiec GRUNWALDZKI CENTER
Z lotu ptaka - 27 kwietniafoto: http://www.dolnoslaska.policja.gov.plTemat: [Wrocław] Obwodnica Śródmiejska
Budowa estakad na Klecińskiej - fotka z lotu ptaka

27 kwiatnia - foto: http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl

Temat: [Wrocław] Arkady Wrocławskie


foto: http://www.dolnoslaska.policja.gov.plTemat: Złotoryjscy policjanci złapali złodziei samochodów
dokłądne info tutaj

http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/www/index.cgi?strona=2007_08_07a&numer=41Temat: [Wrocław] Centrum Południowe GP Investment


Foto: (Klejos, Krzyc, Westend) http://www.dolnoslaska.policja.gov.plTemat: Najciekawsza strona internetowa to...
Kupujecie przez Internet - uważajcie!
http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/www/index.cgi?wybierz=&numer=26&menu=6Temat: Jebnij dowcipem
http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/www/index.cgi?strona=2009_04_17c&numer=45

Dobre boby
Temat: Prawko A1 zamiast karty motorowerowej
Tu jest ten link- może być przydatny.

http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/www/index.cgi?numer=19&menu=4Temat: kłusownicy
a tutaj link do strony : http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/w ... t&numer=49Temat: kto¶ wie na jakiej stronie policja opublikowa³a zdjecia pijanych kierowców?


pozdr


www.dolnoslaska.policja.gov.pl

Temat: czy ktoś tutaj ma legalnego osx?..


| http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/www/index.cgi?numer=30&menu=7
Przeczytaj dokładnie licencję dolączoną do oprogramowania a wszystko
będzie jasne.


Przecież on se jaja robi z tępych policjantów w dolnośląskim. Ten tekst
Temat: Dolnoślązacy źle oceniają pracę policji
co to znaczy że dolnośląska policja jest najgorsza w Polsce, przecież już od kliku lat KWP we wrocławiu ogłaszana jest jednostka o najlepszych wynikach.Temat: kto¶ wie na jakiej stronie policja opublikowa³a zdjecia pijanych kierowców?


http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/www/index.cgi?
strona=2005_02_17b&wybierz=&numer=23&menu=


dzieki, faktycznie ukryte :(

i nie łam linkow, polataczj czytnik, tinyurl itd :)

Temat: złudzenie optyczne

Bentleya szuka już dolnośląska policja.Temat: no i zguba się znalazła


to a propos wątku o kierowcy, parę postów poniżej.


jeszcze tu:
http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/www/index.cgi?strona=2005_08_05...

Temat: Luźny offtop
czyli Beavis musiał zajść w to pole rzepaku nawet dalej niż wspomniane 15 km, ale nie wierzę w to, że dolnośląska policja odwiazła by go do nas, a nei na wytrzeźwiałkę

no ale, co się dziwić z rzepakiem - "nawet terminator musi kiedyś spać"Temat: nowe testy sprawnościowe
mam juz wymagania czasowe jeszcze tylko ilosciowe http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/www/index.cgi?strona=kadry_informator&numer=22&menu=Temat: Zdjecia Wroclawia z policyjnego smiglowca 2004

znalazlem przy okazji:)
Jesli ktos ma ochote,calkeiem ladne.
http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/www/index.cgi?wybierz=&numer=17...


Kiedyś już to tu chyba było :-)
Temat: ku przestrodze........
http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/www/index.cgi?strona=2006_10_09c&numer=39Temat: Nabór do służby w Policji
Policja zgorzelecka informuje, że trwa rekrutacja kandydatów do służby w Policji na terenie województwa dolnośląskiego, w tym do KPP w Zgorzelcu. Planowany termin przyjęć to: 2 kwietnia, 23 lipca oraz 14 listopad.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Sekcji Doboru KWP we Wrocławiu ul. Podwale 31/33, tel. 071/340-3447, 071/3404064, 071/3404044 lub każdej komórce kadrowej KMP/KPP właściwej według zamieszkania kandydata oraz na stronie internetowej KWP we Wrocławiu (www.dolnoslaska.policja.gov.pl) lub Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu (www.zgorzelec.policja.gov.pl).

Osoby zainteresowane podjęciem służby w Policji w pierwszym powinny złożyć osobiście w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, wejście od ul. Podwale 31/33 w punkcie obsługi interesantów w holu głównym, numer telefonu 071-340-4044 (nr wew. 14044), lub siedzibach komend miejskich i powiatowych Policji województwa dolnośląskiego, właściwych ze względu na miejsce zameldowania kandydata w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.30
NASTĘPUJĄCE DOKUMENTY:

• pisemne podanie o przyjęcie do służby w Policji,
• wypełniony kwestionariusz osobowy (część A)
• odręcznie napisany życiorys
• dokumenty potwierdzające posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (kserokopie – oryginały dokumentów do wglądu), w przypadku wystawienia tych dokumentów w językach obcych – ich tłumaczenie.
• zaświadczenie o niekaralności (informację o osobie z Krajowego Rejestru Karnego)
• kserokopie książeczki wojskowej (mężczyźni) oraz prawa jazdy (w przypadku jego posiadania),

I Ty możesz zostać jednym z nas !

ILBTemat: Policjanci strzalami odstraszyli agresywnych pseudokibicow
za onet.pl
(http://info.onet.pl/472160,14,item.html)

Policjanci strzałami odstraszyli agresywnych pseudokibiców

Dolnośląska policja gumowymi pociskami odparła atak pseudokibiców, którzy
zagrażali bezpieczeństwu pasażerów pociągu na stacji Rudna-Gwizdanów (Dolny
Śląsk) - poinformował w niedzielę Ryszard Zaremba z komendy wojewódzkiej
policji we Wrocławiu.

Do zdarzenia doszło w sobotę późnym wieczorem, gdy po zakończonym w Głogowie
meczu piłkarskim między tamtejszą drużyną Chrobrego oraz Polonii Bytom,
dopingujące swoje drużyny grupy rozjeżdżały się do domów.

Około 50 kibiców Polonii Bytom wsiadło do pociągu relacji Zielona
Góra-Wrocław. Bezpieczny powrót do domu zabezpieczali eskortujący ich
policjanci z Katowic.

"Gdy pociąg, którym podróżowali kibice wjechał na stację PKP
Rudna-Gwizdanów, na peron wbiegło około 35 mężczyzn. Grupa zachowywała się
bardzo agresywnie. Uzbrojeni w kije bejsbolowe, metalowe pręty i łańcuchy
pseudokibice obrzucili pociąg kamieniami, a następnie usiłowali wedrzeć się
do wagonów" - powiedział Ryszard Zaremba, z zespołu prasowego wrocławskiej
policji.

Natychmiast zareagowali na to policjanci, oddając w powietrze kilkanaście
strzałów gumowymi pociskami. Gdy to nie poskutkowało, a napastnicy próbowali
atakować pasażerów składu, policjanci zaczęli strzelać w kierunku
pseudokibiców.

"Funkcjonariusze celowali w nogi inicjatorów napaści. Dopiero wtedy
atakujący pociąg mężczyźni uciekli ze stacji, a pociąg mógł odjechać" -
powiedział Zaremba.

Podczas starcia z pseudokibicami żaden z pasażerów pociągu ani z policjantów
nie odniósł obrażeń. W nocy do szpitala w Lubinie zgłosił się 19-letni kibic
piłkarski, ze złamaniem kości dłoni. Wyjaśniany będzie jego udział w
wieczornym incydencie na stacji PKP.

Wg policji, użycie broni gładkolufowej było zgodne z prawem, miało bowiem na
celu obronę podróżnych. Dolnośląska policja ustala personalia napastników.

-------
Bylo tez o tym w "Teleexpresie". Ja widzialem tylko, ze pokazywali budynek
stacji Rudna - Gwizdanow.
-------

Temat: Tory kradzione na tony


Tory kradzione na tony
PAP 10:30

Dolnośląska policja zatrzymała czterech mężczyzn, którzy od jakiegoś czasu
kradli tory kolejowe z nieczynnego traktu Malczyce-Marciszów k. Wrocławia. W
sumie złodzieje zdołali rozkręcić i ukraść 150 ton torów i elementów
kolejowych wartych 200 tys. zł.
Sami sprzedając kradziony towar w punkcie skupu, otrzymali 85 tys. zł. Teraz
grozi im do 10 lat więzienia - poinformował Paweł Petrykowski z biura
prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.
Dodał, że policjanci zatrzymali czterech złodziei w wieku od 30 do 56 lat na
gorącym uczynku, gdy rozkręcali kolejną partię torów. Złodzieje tak byli
zajęci "pracą", że nawet nie zauważyli funkcjonariuszy - powiedział
Petrykowski.
Dodał, że obok torów stał ciągnik z naczepą, na który złodzieje ładowali
skradzione elementy. Później, już w pobliskim lesie, cięli tory na mniejsze
elementy i sprzedawali w pobliskim skupie złomu. Na posesji jednego z
zatrzymanych policja zabezpieczyła kolejna partię skradzionych torów oraz
faktury z punktu skupu na łączną wartość 85 tys. zł - relacjonował
Petrykowski.
Obecnie mężczyźni są przesłuchiwani. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj zostaną
aresztowani przez sąd w Środzie Śląskiej. (reb)

--------------------------
Zamiast tirów na torach mamy tory na tony.


A mnie jakoś nie dziwi bezkarność złodziei
Ostatnio, będąc w Karpaczu byłem świadkiem jak PLK'a sma zdewastowała
zwrotnice własnoręcznie odrestaurowane przez dwójkę młodych zapaleńców i
skierowała przeciwko nim SOK i Policję.
Jeśli PLK'a wykorzystuje SOK do ganiania zapaleńców, którzy wyręczają ich w
pilnowaniu majatku, to kto ma pilnować torów?
Może to nie jest złamanie prawa ale nadużycie władzy i brak zdrowego rozsądku
 to na pewno.  

Temat: To właśnie Polska
Wręczał policji łapówkę i domagał się... reszty

Dolnośląska policja zatrzymała nietrzeźwego kierowcę, który po spowodowaniu kolizji drogowej nie dość, że chciał wręczyć policjantom łapówkę, to na dodatek domagał się... wydania reszty.
Jak poinformował Paweł Petrykowski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, 42-letni mężczyzna spowodował kolizję koło Wilkowa (Dolnośląskie). Uszkodzone zostały dwa samochody, ale nikomu nic się nie stało. "Kierowca próbował »dogadać się« z przybyłymi na miejsce policjantami i wręczyć łapówkę" - powiedział Petrykowski.

Dodał, że pikanterii całej sprawie dodaje fakt, iż mężczyzna chcąc wręczyć policjantom 100 zł zaznaczył, że mają mu wydać 50 zł reszty.
Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę po pijanemu grozi mu do 3 lat więzienia; już stracił prawo jazdy. Natomiast za usiłowanie wręczenia łapówki grozi mu do 10 lat więzienia.

I kilka komentarzy do artykułu:

Taki sknera 14.06.2006 21:52
to byl chyba nie polak tylko Szkot

Zgubił go nawyk oszczędzania. [1] 14.06.2006 20:59
Chciał odłożyć sobie na flaszkę.

co w tym dziwnego, dalem kiedys 50 zl i Pan policjant wydal mi 20 zl reszty.
cyt. slowa policjanta " daj pan szybko bo teraz takie zwierzece czasy nastaly" chodzilo mu zebym dal kase szybko i wzial reszte. 30 zl za przekroczenie predkosci o jakies 10 km/h

to ma pecha, ze niejst klecha....Gdyby byl proboszczem, ... 14.06.2006 22:10
... wikarym ..co ja pisze !!! zeby byl choc katecheta!!! to uszlo by mu to plazem.Jeszcze by go odwiezlido domu i pocalowali w pierscien.Patrz glosna sprawa z Chojnic ...

Głupi....
zamiast się targować dałby stówke i sprawy by nie było.Temat: Newsy 2008
Miasto daje na bezpieczeństwo

Karolina Łagowska 2008-02-06, ostatnia aktualizacja 2008-02-06 21:02

Rekordowo dużo, bo aż 69 mln zł, wyda w tym roku miasto na bezpieczeństwo. To o 24 mln więcej niż rok temu. Będzie coraz więcej kamer i bardzo skuteczny system łączności między służbami
Tyle pieniędzy na bezpieczeństwo i ochronę przeciwpożarową jeszcze nie było.

Wojciech Adamski, wiceprezydent Wrocławia: - Budżet systematycznie rośnie co rok, a wydatki na bezpieczeństwo traktujemy szczególnie. To najważniejsze dla mieszkańców i pierwsze, o co pytają planujący się tu osiedlić inwestorzy.

Aż 4,5 mln zł dostanie w tym roku dolnośląska policja. Miasto dofinansowuje m.in. kupno nowych radiowozów, remonty komisariatów i służbę kandydacką - czyli roczną zastępczą służbę w policji. Lepiej będzie też strażakom - z budżetu miasta o jedną piątą więcej niż rok temu dostaną powiatowe komendy straży pożarnej. Za dodatkowe pieniądze dokupią sprzęt.

Pierwsze zakupy już są zrobione: we wtorek na Karłowicach pojawił się nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, odremontowano też najwyższą 50-metrową drabinę, która często się psuła.

Wiceprezydent Adamski: - Musimy inwestować w ratownictwo wysokościowe, inaczej nie moglibyśmy wydać zgody na postawienie wieżowców, już nie mówiąc o SkyTower.

14 mln zł to wydatek na straż miejską, co do której trwa w Sejmie dyskusja. - Pomysł przekształcenia jej w policję municypalną jest świetny, pod warunkiem że dołączyłaby do tej grupy również część policjantów z komendy miejskiej. Jako samorząd mielibyśmy wtedy większy wpływ na jej działania i oczywiste jest, że przeznaczylibyśmy znacznie więcej pieniędzy - mówi Adamski.

Systematycznie będą się też pojawiać kolejne kamery monitorujące miasto. Docelowo wszystkich ma być 600, na razie jest około 50.

Mniej w tym roku jest tylko pieniędzy na obronę cywilną. Kilka bunkrów, które nie nadają się do użytku, zostanie zlikwidowanych. Zniknie np. ten pod Nowym Targiem, gdzie powstanie wielopoziomowy parking. Nowych nie będzie. - Nie ma takiej potrzeby - uważa wiceprezydent.

Źródło: Gazeta Wyborcza WrocławTemat: [Wrocław] Autokar ze szkolną wycieczką wpadł do rowu
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... 23359.html

W niedzielę po południu autokar, w którym jechało 41 uczniów szkoły w Łaziskach Górnych, na rogatkach Wrocławia zjechał na pobocze i wpadł do rowu. Wszystkie dzieci trafiły do szpitali. Na szczęście mają tylko siniaki i zadrapania. Większość dzieci jeszcze dziś wróci do domów w Łaziskach Górnych. Najbardziej ucierpiała jedna z opiekunek - ma złamaną rękę.Grupa 41 dzieci w wieku od 12 do 13 lat wraz z trzema opiekunkami wracała z Ustronia Morskiego do Łazisk Górnych koło Katowic. Jak poinformowali policjanci, kierowca był trzeźwy i wypoczęty.

Ok. godz. 15.30 na wyjeździe z Wrocławia na Poznań kierowcy autobusu ktoś zajechał drogę i ten, żeby uniknąć zderzenia zaczął hamować i jednocześnie lekko skręcać. Wtedy autobusem zarzuciło. Pojazd zjechał do rowu i tam się przewrócił.

Droga była bardzo śliska, od kilku godzin padał ulewny deszcz. Do tragedii nie doszło tylko dlatego, że autobus jechał badzo wolno.

- Gdy przyjechaliśmy na miejsce, to wszyscy już byli na zewnątrz pojazdu. Część dzieci płakała, wszyscy zdenerwowani. Mieli wielkie szczęście. Dzieci miały jedynie siniaki i otarcia - relacjonował jeden ze strażaków uczestniczących w akcji.

Paweł Petrykowski z zespołu prasowego KWP we Wrocławiu poinformował, że wszyscy uczniowie zostali przewiezieni do czterech wrocławskich szpitali. Tam dla pewności zostaną przebadani przez lekarzy. Wiadomo już, że w wypadku najbardziej ucierpiała jedna z wychowawczyń, która ma złamaną rękę.

Jak zapewnił zastępca burmistrza Łazisk Górnych, Jan Ratka, do dzieci, które zostaną w szpitalu pojadą rodzice - jeśli będzie trzeba - transport zapewni gmina.

Wszystkie dzieci poszkodowane w wypadku zostały przewiezione do szpitali i dokładnie przebadane. Piątka uczestników wycieczki została zatrzymana na obserwacji. Dla pozostałych organizator wyjazdu przygotował autokar zastępczy, którym wrócą do domu. W Łaziskach Górnych czekać na nich będą rodzice.

Dolnośląska policja zatrzymała już sprawcę wypadku.Temat: czy ktoś tutaj ma legalnego osx?..
nie zdawałem sobie z tego dotychczas sprawy, ale po lekturze pewnego  
artykułu stwierdziłem, że mam chyba nielegalny osx.
nośnik wprawdzie z pudła z makiem, ale wygląda na to, że piracki:
http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/www/index.cgi?numer=30&menu=7

Płyta oryginalna:

posiada zabarwienie o odcieniu srebrnym na spodniej części płyty gdzie  
zapisano dane,
wierzchnia warstwa wykonana jest techniką kolorowego nadruku,  
wodoodpornego,
posiada dołączone opakowanie z kolorową poligrafią, książeczkę, często  
występuje hologram,
najczęściej na opakowaniu lub samej płycie umieszczony jest numer seryjny  
bądź klucz produktu
nie wymaga stosowania programów typu crack,
umożliwia uzyskanie od producenta wsparcia technicznego,
to dostęp do bezpłatnych działów ‼download” pozwalających na bieżąco  
uaktualniać produkt.
w przypadku gier można uzyskać dostęp np. do strefy gier dla wielu  
użytkowników, jak np. ‼battlenet”.

Płyta nielegalnie zwielokrotniona:

sprzedawana jest najczęściej jako kopia wykonana na nośniku CD-R lub DVD-R.
płyta CD-R posiada oliwkowo-zielone, a płyta DVD-R fioletowe zabarwienie  
warstwy nośnej danych.
na wierzchniej warstwie posiada logo producenta np. Verbatim, TDK, BENQ,  
Esperanza i inne. Można na niej pisać specjalnym flamastrem,
można na nią nakleić wydrukowany w kolorze krążek papierowy samoprzylepny,  
lecz ze względu na spore koszty materiałów, ‼piraci” nie stosują tego zbyt  
często.
ze względu na częsty transport najczęściej umieszczana jest do sprzedaży w  
kopercie papierowej lub przeźroczystej folii. Poligrafia do umieszczenia w  
dużym pudełku jest dodatkiem.

ps: dziękuję sg za uświadomienie nieświadomego...

g

Temat: Gaśnica w samochodzie
Czy policjant może ukarać kierowcę za posiadanie na wyposażeniu pojazdu gaśnicy z przekroczonym terminem ważności określonym przez producenta?

Obowiązujące aktualnie przepisy nie dają podstaw prawnych do kontrolowania daty ważności gaśnicy znajdującej się na wyposażeniu pojazdu. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 31.12.2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2003 r. Nr 32, poz. 262) wymienia w par. 11ust.1 elementy obowiązkowego wyposażenia pojazdu: m.in. pojazd samochodowy wyposaża się: „pkt.14 w gaśnicę umieszczoną w miejscu łatwo dostępnym w razie potrzeby jej użycia; przepisu nie stosuje się do motocykla”. Zgodnie z treścią art. 66 ust.2 ustawy Prawo o ruchu drogowym z 20.06.1997 r. (Dz. U. z 2003 r. Nr 58, poz. 515 – tekst jednolity) urządzenia i wyposażenie pojazdu, w szczególności zapewniające bezpieczeństwo ruchu i ochronę środowiska przed ujemnymi skutkami używania pojazdu, powinny być utrzymane w należytym stanie oraz działać sprawnie i skutecznie. Inny akt prawny, w którym uregulowana jest kwestia kontroli wyposażenia pojazdu w gaśnicę, to Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z 7.09.1999 r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów przy tym stosowanych (Dz. U. z 1999 r. Nr 81, poz. 917). Rozporządzenie to określa wykaz czynności kontrolnych oraz metody i kryteria oceny stanu technicznego pojazdu. Zgodnie z nim badanie gaśnicy samochodowej wykonywane jest poprzez oględziny, a podstawowym kryterium uznania stanu technicznego pojazdu za niezadowalający jest brak gaśnicy (pkt 1.2 załącznika nr 1 do rozporządzenia).

Jakkolwiek przepisy nie obligują kierujących do dokonywania okresowej kontroli sprawności gaśnicy znajdującej się na wyposażeniu pojazdu, to wydaje się, że zasadną jest okresowa konserwacja i sprawdzenie gaśnicy, aby w sytuacji, gdy zajdzie potrzeba jej użycia, zadziałała ona sprawnie i skutecznie.

żródło strona dolnośląska PolicjaTemat: Co można ściągać z sieci, a co nie
Dolnośląska Policja radzi:

Pamiętaj, że aby uniknąć kłopotów z nielegalnymi płytami powinieneś wiedzieć, że:

Płyta oryginalna:

posiada zabarwienie o odcieniu srebrnym na spodniej części płyty gdzie zapisano dane,
wierzchnia warstwa wykonana jest techniką kolorowego nadruku, wodoodpornego,
posiada dołączone opakowanie z kolorową poligrafią, książeczkę, często występuje hologram,
najczęściej na opakowaniu lub samej płycie umieszczony jest numer seryjny bądź klucz produktu
nie wymaga stosowania programów typu crack,
umożliwia uzyskanie od producenta wsparcia technicznego,
to dostęp do bezpłatnych działów „download” pozwalających na bieżąco uaktualniać produkt.
w przypadku gier można uzyskać dostęp np. do strefy gier dla wielu użytkowników, jak np. „battlenet”.

Płyta nielegalnie zwielokrotniona:

sprzedawana jest najczęściej jako kopia wykonana na nośniku CD-R lub DVD-R.
płyta CD-R posiada oliwkowo-zielone, a płyta DVD-R fioletowe zabarwienie warstwy nośnej danych.
na wierzchniej warstwie posiada logo producenta np. Verbatim, TDK, BENQ, Esperanza i inne. Można na niej pisać specjalnym flamastrem,
można na nią nakleić wydrukowany w kolorze krążek papierowy samoprzylepny, lecz ze względu na spore koszty materiałów, „piraci” nie stosują tego zbyt często.
ze względu na częsty transport najczęściej umieszczana jest do sprzedaży w kopercie papierowej lub przeźroczystej folii. Poligrafia do umieszczenia w dużym pudełku jest dodatkiem.

Akty prawne regulujące zagadnienie „piractwa” to:

kodeks karny
ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Nakładają one poważne sankcje, włącznie z możliwością pozbawienia wolności w przypadku czerpania korzyści z nielegalnego zwielokrotniania nośników zawierających programy komputerowe, gry, muzykę i filmy.

W przypadku ujawnienia u osoby podejrzewanej o nielegalne zwielokrotnianie nośników komputerowych lub handel nimi komputera służącego do nielegalnego kopiowania płyt CD lub DVD, policjanci mają obowiązek zabezpieczyć go jako dowód dla postępowania przygotowawczego. Jeżeli płyty kopiowała osoba niepełnoletnia, odpowiedzialność karną ponoszą rodzice. Przepadkowi ulegają także wszelkie przedmioty pochodzące z przestępstwa czyli wszystkie nielegalnie zwielokrotnione nośniki.

Używanie programów obsługujących technologię P2P (Peer to Peer), takich jak eMule, Kazaa, BitTorrent i innych, może stanowić przestępstwo, jako np. rozpowszechnianie utworów chronionych prawem autorskim, paserstwo programów komputerowych.

Zweryfikuj posiadane w domu nośniki, stosuj na co dzień poniższe zasady:

Zapytaj sam siebie, czy na pewno potrzebujesz tego konkretnego programu na dysku, jak często go używasz, ile kosztuje licencja, może jednak warto zakupić oryginalny produkt?

Kopię bezpieczeństwa możesz wykonać wyłącznie jeśli legalnie posiadasz oryginalny nośnik, piracka kopia nie jest kopią bezpieczeństwa!

Nie tłumacz się, że tak robią wszyscy, zacznij mówić tylko za siebie.

Sprawdź, jakie kary mogą Ci grozić za kradzież programu komputerowego. Piractwo, jeśli tego jeszcze nie wiesz, traktowane jest jako kradzież!

Do instalacji „na próbę” służą wersje demo, które można legalnie pobrać z Internetu, albo kupić z gazetą komputerową; posiadanie kopii legalnego nośnika jest przestępstwem.

Jeśli potrzebujesz programu, sprawdź, czy nie ma jego odpowiednika w wersji tzw. „open source” - za darmo. Na użytek domowy nie zawsze potrzebujesz drogiego programu, z ogromnymi możliwościami, których nie wykorzystasz.

Kupując na giełdzie nośnik piracki utrzymujesz złodzieja, który dzięki Tobie zarabia, a Ty możesz mieć z tego powodu poważne problemy.

Oryginał jest dla Ciebie za drogi, ale zastanów się czy nie lepiej kupić jedną lepszą grę, zamiast kilku gier nielegalnych, które niedbale przygotowane, przysparzają wiele problemów technicznych podczas instalacji

Nie będziesz mógł uniknąć kary wyjaśniając, że nie wiedziałeś, że tak nie można, o tym, że piractwo jest przestępstwem mówi się przecież na co dzień wszędzie.

To nieprawda, że piractwo jest bezkarne, możesz mieć później problemy ze znalezieniem pracy, ponieważ przyszły pracodawca dowie się, że coś wcześniej ukradłeś.

Odpowiedz na proste pytanie - jak byś się czuł, gdyby to Ciebie okradziono?

Nie stać Cię na „Windows’a” – zainstaluj Linuxa, nie masz pieniędzy na Microsoft Office, zainstaluj OpenOffice, zawsze masz wybór, nie musisz być nielegalny!

http://www.dolnoslaska.policja.gov.plTemat: Policja wypowiada wojnę internetowym neonazistom

O 6 rano polskiego czasu, FBI zamknęło umieszczoną na amerykańskim serwerze witrynę „Krew i Honor”, a w Bielsku Białej dolnośląska policja aresztowała jej administratora. Miesiąc wcześniej doszło do zatrzymania w świnoujściu i w Słupsku kilku osób zaangażowanych w prowadzenie strony internetowej „Redwatch”, na której widniały zdjęcia i adresy działaczy ze środowisk antyrasistowskich, lewicowych i feministycznych. To dopiero początek. Będą kolejne zatrzymania osób propagujących w Internecie treści faszystowskie - zapowiada w rozmowie z Wirtualną Polską Zbigniew Urbański, specjalista do walki z przestępczością komputerową z Komendy Głównej Policji.

W stołecznej policji powstał specjalny zespół, powołany nie tylko do tej strony, ("Krew i Honor" – przyp. aut.) który monitoruje Internet, a także środowiska neonazistów. Nie wykluczamy, że jeśli stwierdzimy kolejne naruszenie prawa poprzez propagowanie tego typu faszystowskich treści, to będą kolejne zatrzymania. - zapewnił komisarz Urbański. I dodał, że również autorzy wypowiedzi o treściach rasistowskich na forach internetowych mogą być kontrolowani. Każda tego rodzaju sprawa będzie dokładnie zbadana - przyznał komisarz.

Rano dolnośląska policja we współpracy z FBI zablokowała neofaszystowską stronę internetową „Krew i Honor”. Jednocześnie w Bielsku Białej zatrzymano 31-letniego administratora tej strony. Jego zatrzymanie było poprzedzone długą pracą operacyjną. Zatrzymany, oprócz tego, że administrował tę stronę, organizował również spotkania osób z organizacji neofaszystowskich i zajmował się produkcją wydawnictw muzycznych związanych z treściami faszystowskimi. W trakcie przeszukania, znaleziono też wiele zdjęć o tej samej tematyce - wyjaśnił w rozmowie z Wirtualną Polską policjant z KGP.

Urbański zaznaczył, że „sprzęt komputerowy zatrzymanego został poddany szczegółowej analizie z użyciem specjalistycznego oprogramowania do odzyskania danych”. Ma to na celu odzyskanie tych materiałów, które zostały usunięte, a teraz będą przydatne w śledztwie. Wśród tych danych być może znajdziemy powiązania z innymi osobami - ocenił Urbański.

Za propagowanie faszystowskich treści, namawianie do nienawiści na tle różnic rasowych i stosowanie gróÂźb 31-letniemu Mariuszowi T. grożą 2 lata pozbawienia wolności. Zatrzymanemu zostanie też postawiony zarzut o złamanie przepisów ustawy o ochronie danych osobowych, za co grożą kolejne 2 lata więzienia. Ale o tym zadecyduje prokurator - stwierdził Urbański.

Specjalista do walki z przestępczością komputerową z Komendy Głównej Policji podkreślił, że jeżeli policja otrzyma kolejne informacje o podobnych stronach internetowych z treściami neofaszystowskimi, będzie stanowczo działać.


ÂŹródło: wp.plTemat: [Wrocław] Remont stadionu Śląska
Śląsk szykuje się do meczu, którego może nie być

Michał Mazur 2008-08-07 21:39:04, aktualizacja: 2008-08-07 21:39:04

Policji nie podoba się remont na stadionie. Jeśli nie wyda zgody na mecz, będzie walkower.

Piłkarze Śląska wyjadą dzisiaj na małe zgrupowanie, by w ciszy i spokoju przygotowywać się do sobotniego pojedynku z Le-chią Gdańsk (godz. 20). Problem w tym, że nikt nie ma stuprocentowej pewności, że to spotkanie w ogóle się odbędzie! Wszystko przez remont stadionu przy ul. Oporowskiej.

Z tego powodu wrocławski klub nie dostał jeszcze zgody na organizowanie imprez masowych. Bo policja, która wyjątkowo skrupulatnie podchodzi do swoich obowiązków, nie chce wydać pozytywnej opinii na temat stanu bezpieczeństwa obiektu. A bez tego nie da się zorganizować meczu. W konsekwencji WKS-owi grozi walkower, trzy punkty ujemne i 50 tysięcy złotych grzywny.
- Nawet nie dopuszczam do siebie takiego scenariusza - mówi dyrektor Małgorzata Korny, odpowiedzialna w Śląsku za sprawy bezpieczeństwa. - Wierzę, że w sobotę odbędzie się inauguracja ekstraklasy.

Wiara a pewność to jednak dwie różne rzeczy. A na razie pewne jest tylko jedno. Policji nie podoba się, że na stadionie trwa remont. I nie chodzi nawet o modernizację trybuny odkrytej, która zgodnie z planem zakończy się dzisiaj. Stróżowie prawa najwięcej zastrzeżeń mają do bałaganu wciąż panującego na obiekcie oraz do prac toczących się w budynku klubowym.

- W czwartek przeprowadziliśmy dwie inspekcje na stadionie Śląska. Stwierdziliśmy pewne uchybienia, o których poinformowaliśmy gospodarza obiektu. O szczegółach powiemy dopiero wtedy, gdy okaże się, czy nasi funkcjonariusze będą w stanie zapewnić bezpieczeństwo podczas meczu - wyjaśnia mł. aspirant Magdalena Kruaze z biura prasowego dolnośląskiej policji.

W klubie są dobrej myśli. Policja już została poproszona, by ostateczna decyzja w sprawie oddania stadionu do użytku została podjęta dopiero w sobotę rano. Do tego czasu na obiekcie odbywać się będzie wielkie sprzątanie. - Już w czwartek zgłosili się do nas młodzi kibice Śląska, którzy zaoferowali nam pomoc w porządkach. Widać, że leży im na sercu dobro naszego klubu - cieszy się Paweł Żelem z zarządu WKS-u.

Także piłkarze są dobrej myśli i głowy mają zaprzątnięte tylko spotkaniem z Lechią. Dzisiaj po rozruchu zjedzą razem obiad i wyjadą na krótkie zgrupowanie. Na pewno nie będzie z nimi Marka Gancarczyka, który wciąż odczuwa skutki starcia z zawodnikiem Cracovii podczas niedawnego sparingu. Być może w meczowej osiemnastce zabraknie także Sebastiana Dudka.

Komentarz

Michał Mazur, dziennikarz sportowy "Polski-Gazety Wrocławskiej"

Bezpieczeństwo przede wszystkim - zgadzam się. Szczególnie, jeśli chodzi o mecze piłkarskie, które niejedno już widziały. Ale nie popadajmy z jednej skrajności w drugą. Podobno policjantom nie podoba się na przykład hałda piachu, zalegająca przed budynkiem klubowym. I mi się nie podoba, ale z nieco innych względów. Dla mnie to po prostu brzydki obrazek, niestety konieczny, bo ten remont kiedyś trzeba zrobić. Lecz dla stróżów prawa ten piach to potencjalna broń, która może być użyta przeciwko nim.
A przecież na całym świecie mecze odbywają się na stadionach przechodzących modernizację. I jakoś nikomu to nie przeszkadza. Zresztą, nie trzeba szukać przykładów daleko. Ta sama dolnośląska policja dopuściła do użytku stadion Zagłębia, choć lubiński obiekt przypominał plac budowy. A w ostatnią środę w Krakowie Wisła grała mecz Ligi Mistrzów, choć kilka metrów od linii bocznej boiska stał ciężki sprzęt budowlany. Tam się dało, a we Wrocławiu nie?
A może chodzi o to, żeby nie dopuścić do meczów przy Oporowskiej? Wtedy wszyscy mieliby święty spokój. Przede wszystkim policja...

http://polskatimes.pl/gazetawroclawska/ ... ,id,t.html
Strona 1 z 2 • Wyszukano 105 wypowiedzi • 1, 2